15 gru
Znacznie łatwiejszą metodą jest pozbycie się udziałów spółki, a całą procedurę można załatwić niemal od ręki. W następstwie sprzedaży udziałów przedsiębiorstwa będzie ono dalej funkcjonowało i wywiązywało się ze swoich zobowiązań, jednakże osoba, która pozbywa się udziałów nie będzie już brała udziału w prowadzeniu spółki. Osoba zbywająca udziały od tego momentu nie będzie już wykazywała żadnych zobowiązań oraz obowiązków względem spółki. Były zarząd oraz udziałowcy zdobywają poprzez takie działania czas na usystematyzowanie spraw oraz zabezpieczenie swoich interesów. Wykwalifikowany nabywca oraz nowy zarząd, z surowym oraz pozbawionym emocji osądem do spraw, które mają miejsce jest nadzieją na poprowadzenie wszystkiego zgodnie z interesem spółki oraz poprzednich właścicieli. Takie rozwiązanie jest najlepsze i najmniej kosztowne, pod warunkiem, że mamy do czynienia z nabywcą, który jest godny zaufania.
Nasz zespół oferuje Państwu takie właśnie rozwiązanie wraz z przejęciem wszelkich obowiązków (kierowanie każdego rodzaju postępowań administracyjnych, sądowych oraz negocjacji i postępowań układowych), a co najważniejsze – wszelkie działania są zgodne z obowiązującym prawem. Wszelkie procedury oraz strategie, które wykorzystujemy w takich przypadkach zostały wypracowane na podstawie własnych doświadczeń oraz kompletnego zaplecza prawników oraz doradców. Każda sprawa traktowana jest przez nas indywidualnie w oparciu o zaangażowanie, bogatą wiedzę oraz nieszablonowe rozwiązania. Poniżej przedstawiamy przykładowy schemat przejęcia spółki.
ETAP I – rozpoczęcie korespondencji elektronicznej (ewentualnie tradycyjnej) lub ewentualny kontakt osobisty
ETAP II – czynności u Notariusza
ETAP III – czynności u Notariusza
ETAP IV – czynności dokonywane w określonym terminie przez nowy zarząd
Przykładowe warianty przejęcia spółki biorąc pod uwagę jej sytuację:
* WARIANT I – dotyczy spółek, które nie wykazywały obrotu przez okres 6 lat, z możliwymi brakami w dokumentacji, KRS, US, ZUS, GUS, etc.